/ Jaunumi

  Bankas Citadele meitas uzņēmumu “Citadele Asset Management” turpmāk vadīs Uldis Upenieks

  01.11.2012.

  Par ieguldījumu pārvaldes akciju sabiedrības “Citadele Asset Management” (CAM) jauno valdes priekšsēdētāju kļuvis Uldis Upenieks, kura kandidatūru ir apstiprinājusi bankas Citadele vadība un 31. oktobrī saskaņojusi arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

  Līdz šim CAM valdes priekšsēdētājs bija Vladimirs Ivanovs, kurš bez šī amata bankā veica vēl vairākas citas nozīmīgas funkcijas. V. Ivanovs turpmāk strādās kā visa bankas Citadele privātā kapitāla pārvaldīšanas virziena vadītājs, kā arī darbosies bankas Citadele meitas uzņēmumu padomēs.

  “Šobrīd bankai ir būtiski straujāk attīstīt “Citadele Asset Management” darbību, un, lai to veiksmīgi izdarītu, ir nepieciešami papildus resursi. Tāpēc pieņēmām lēmumu, ka mūsu vadības komandā ir nepieciešams vēl viens spēcīgs profesionālis, kas visus savus spēkus veltītu tieši CAM attīstībai,” saka CAM padomes priekšsēdētājs Juris Jākobsons. „Uldis Upenieks ir ļoti spēcīgs profesionālis, viņš ir lielisks stratēģis, turklāt ļoti labi pārzina banku Citadele, tādēļ ir ideāli piemērots šim amatam.”

  Uldim Upeniekam ir 17 gadu darba pieredze finanšu nozarē, no tiem pēdējos 10 gadus viņš strādājis banku nozarē. Pēdējo pusotru gadu Uldis Upenieks strādājis PrivatBank – no 2011. gada maija viņš gadu bija AS „PrivatBank” Latvija valdes loceklis un no 2011. gada novembra bija „PrivatBank” Ukraina grupas iekšējā audita vadītājs. Līdz tam no 2002. gada Uldis strādāja AS „Parex banka” un vēlāk bankā Citadele, atbildot par klientu pārraudzības jautājumiem un pēdējos trīs gadus kā viceprezidents un Risku un atbilstības direkcijas vadītāja vietnieks. Pirms darba bankā Uldis Upenieks septiņus gadus strādāja dažādos amatos SIA „Arthur Andersen” Rīga.

  Uldim Upeniekam ir Rīgas Tehniskajā Universitātē iegūts Inženierzinātņu maģistra grāds vadīšanas organizācijā un Inženierzinātņu bakalaura grāds ekonomikā. Šobrīd viņš turpina studijas Rīgas Juridiskajā augstskolā.

  „Svarīgākais ir veicināt Citadele Asset Management sekmīgu tālāk attīstību. Pilnveidosim klientu individuālo portfeļu pārvaldīšanu, lai klientiem nodrošinātu maksimālu atdevi no ieguldītajiem aktīviem, ņemot vērā katra klienta izraudzīto pārvaldīšanas stratēģiju, vairāk pievērsīsimies arī institucionālo klientu apkalpošanai,” saka jaunais CAM valdes priekšsēdētājs Uldis Upenieks.