/ Jaunumi

  Citadeles ieguldījumu fondi turpina saņemt augstu starptautisku atzinību

  29.05.2012.

  Starptautiskā finanšu pētījumu kompānija Morningstar ir piešķīrusi augstāko novērtējumu - piecu zvaigžņu kopējo reitingu - Citadeles Austrumeiropas Obligāciju fondam-USD un augsto četru zvaigžņu kopējo reitingu Citadeles Krievijas Akciju fondam.

  Atzinība saņemta par šo Citadele Asset Management pārvaldīto fondu augsto un stabilo ienesīgumu. Kopš fonda darbības sākuma Citadeles Austrumeiropas Obligāciju fonda-USD investoriem ir bijusi iespēja gūt vidēji 6.9% neto sniegumu gadā, kamēr Citadeles Krievijas Akciju fonda investoriem ir bijusi iespēja gūt vidēji 7.6% neto sniegumu gadā.

  “Morningstar novērtējums sniedz gandarījumu par labi padarītu darbu un ir kā apliecinājums Citadele Asset Management kompetencei - īpaši Austrumeiropas un Krievijas tirgos. Šie sasniegumi pierāda, ka apdomīga ilgtermiņa investīciju pieeja ir pareizais risinājums, ņemot vērā mūsdienu mainīgo ekonomisko situāciju. Investīciju izvēlē, risku noteikšanā un prognozēšanā esam uzkrājuši nozīmīgu zināšanu un pieredzes bāzi, strādājot dažādu reģionu tirgos,” saka Citadele Asset Management valdes priekšsēdētājs Vladimirs Ivanovs. “Pateicoties Citadele Asset Management komandas darbam, zināšanām un iemaņām, esam spējuši klientiem nodrošināt vienus no labākajiem ienesīguma rādītājiem tirgū gan pensiju un ieguldījumu fondu, gan citu investīciju instrumentu pārvaldīšanā.”

  Morningstar reitingi ir kvantitatīvi indikatori, kas raksturo fonda ienesīguma un riska attiecību salīdzinājumā ar citiem fondiem tajā pašā kategorijā. Kopējais reitings ir vidējais svērtais no triju, piecu un desmit gadu reitingiem, lielāku vērtību piešķirot tieši nesenākam sniegumam. Augstākais piecu zvaigžņu reitings tiek piešķirts fondiem, kas apsteiguši 90% savu konkurentu, un četru zvaigžņu reitings tiek piešķirts fondiem, kas apsteiguši gandrīz 70% savu konkurentu. Citadeles Austrumeiropas Obligāciju fonds-USD ir salīdzināts ar gandrīz 50 citiem fondiem, bet Citadeles Krievijas Akciju fonds ir salīdzināts ar vairāk nekā 100 citiem fondiem.

  Kā ziņots iepriekš, Citadeles Austrumeiropas Obligāciju Fondam – USD tika piešķirta arī starptautiskās ieguldījumu fondu informācijas un pētījumu kompānijas Lipper 2012. gada uzvarētāja balva par vislabāko un stabilāko ienesīguma un riska attiecību triju gadu griezumā Eiropas attīstības valstu obligāciju kategorijā.

  Par Morningstar

  Morningstar ir viena no pazīstamākajām datu, pētījumu un snieguma analīzes apkopotājām par vairāk nekā 375 000 investīciju produktiem. Morningstar galvenā mītne atrodas Čikāgā, ASV Ilinoisas štatā, taču kompānija darbojas 27 pasaules valstīs. Jau gandrīz 30 gadus augsts Morningstar reitings ir bijusi atzīta izcilības zīme ieguldījumu pārvaldes jomā, kuru augstu novērtē investīciju nozares profesionāļi.

  Autortiesības uz Morningstar reitingiem pieder Morningstar (c) 2012. Visas tiesības aizsargātas. Reitingu informācija, kas iekļauta šajā paziņojumā: (1) pieder Morningstar un/vai tās satura piegādātājiem; (2) nedrīkst tikt kopēta vai izplatīta; (3) netiek garantēta kā precīza, pilnīga vai laicīga. Ne Morningstar, ne tā satura piegādātāji nav atbildīgi par jebkādiem izdevumiem vai zaudējumiem, kas varētu rasties šīs informācijas izmantošanas rezultātā. Pagātnes sniegums negarantē līdzīgu sniegumu nākotnē.

  Par Citadele Asset Management

  IPAS Citadele Asset Management ir bankas Citadele meitas uzņēmums un viena no vadošajām ieguldījumu pārvaldīšanas kompānijām Baltijas valstīs. Citadele Asset Management piedāvā aktīvu pārvaldīšanas pakalpojumus gan vietējiem, gan arī starptautiskajiem klientiem -  privātpersonām, korporatīvajiem klientiem, ieguldījumu fondiem, kā arī pensiju sistēmas 2. un 3. līmeņa pensiju plāniem un apdrošināšanas kompānijām. Citadele Asset Management meitas uzņēmumi aktīvu pārvaldīšanas pakalpojumus piedāvā arī klientiem Lietuvā un Ukrainā. Kompānijas pārstāvniecība darbojas arī Kazahstānā. Citadele ieguldījumu fondi ir reģistrēti publiskai izplatīšanai Baltijas valstīs, Zviedrijā, Šveicē un Vācijā.

  >Par banku Citadele

  Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadele grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 10 citās valstīs. Banka Citadele ir vienīgais American Express sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā 2012. gadā banka Citadele atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. 75 % mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25 % un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.