/ Jaunumi

  Morningstar fondam „Citadele Russian Equity Fund” piešķir augstāko vērtējumu

  05.12.2013.

  Starptautiskā finanšu pētījumu kompānija Morningstar IPAS “Citadele Asset Management” pārvaldītajam fondam „Citadele Russian Equity Fund” piešķīrusi augstāko novērtējumu – piecas zvaigznes.

  Fonds „Citadele Russian Equity Fund” saņēmis augstāko piecu zvaigžņu kopējo reitingu (kas ir lielāks reitings nekā 90% fonda konkurentu). Bankas Citadele meitas uzņēmums IPAS „Citadele Asset Management” atzinību saņēma par tā pārvaldītā fonda augsto un stabilo ienesīgumu savā kategorijā.

  „Esam gandarīti, ka spējam sniegt augstas kvalitātes ieguldījumu pakalpojumus saviem klientiem. Šī balva Citadelei sniedz ne tikai papildu starptautisku atpazīstamību, bet ir arī kārtējais mūsu ilgtermiņa investīciju stratēģijas efektivitātes apliecinājums,” stāsta fonda „Citadele Russian Equity Fund” pārvaldnieks Eļčins Džafarovs.

  „Citadele Russian Equity Fund” jau iepriekš ir saņēmis vairākus starptautiskus apbalvojumus. Starptautiskā ieguldījumu fondu informācijas un pētījumu kompānija Lipper atzina to par 2013. gada labāko Eiropas fondu Krievijas akciju kategorijā trīs gadu griezumā. Savukārt Morningstar jau vairākus gadus šim Citadeles akciju fondam ir piešķīrusi augsto četru zvaigžņu novērtējumu.

  „Citadele Russian Equity Fund” ir dibināts 2004. gadā. Fonda mērķis ir ilgtermiņa kapitāla pieaugums, ieguldot līdzekļus fonda pārvaldītāju izvēlētos Krievijas uzņēmumos ar lielāko izaugsmes potenciālu. Šobrīd tā ieguldījuma portfelī atrodas 32 uzņēmumu akcijas, un kopš darbības sākuma līdz 2013. gada 31. oktobrim šī fonda daļas vērtība ir pieaugusi vidēji par 8.7% gadā.

  Starptautiskā finanšu pētījumu kompānija Morningstar ir viena no pazīstamākajām ieguldījumu fondu datu, pētījumu un rezultātu analīzes apkopotājām pasaulē. Šobrīd kompānija apkopo datus par vairāk nekā 435 000 investīciju produktiem un nepilnus 30 gadus augstais reitings ir bijusi kā atzīta izcilības zīme ieguldījumu pārvaldes jomā, kas tiek augsti novērtēta nozares profesionāļu vidū.

  Par Citadele Asset Management
  IPAS “Citadele Asset Management” ir viena no vadošajām ieguldījumu pārvaldīšanas kompānijām Baltijas valstīs ar aktīviem pārvaldīšanā virs 500 miljoniem EUR. Citadele Asset Management piedāvā līdzekļu pārvaldīšanas pakalpojumus gan vietējiem, gan arī starptautiskajiem klientiem - privātpersonām, korporatīvajiem klientiem, ieguldījumu fondiem, kā arī pensiju sistēmas 2. un 3. līmeņa pensiju plāniem un apdrošināšanas kompānijām. Citadele ieguldījumu fondi ir reģistrēti publiskai izplatīšanai Baltijas valstīs, Zviedrijā, Šveicē un Vācijā. Citadele Asset Management ir bankas Citadele meitas uzņēmums.

  Par banku Citadele
  Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadele grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 8 citās valstīs. Banka Citadele ir vienīgais American Express® sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75% mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.