/ Jaunumi

  Moody’s paaugstina Citadeles grupas nākotnes reitinga prognozi, saglabājot nemainīgu Citadeles grupas reitingu

  23.08.2013.

  Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investors Service ir paaugstinājusi Citadeles grupas reitinga nākotnes prognozi no negatīvas uz stabilu, Citadeles grupas esošo reitingu B2/Not Prime/E+ saglabājot nemainīgu.

  Citadeles grupas reitinga nākotnes prognozes pārskatīšanu no negatīvas un stabilu Moody’s skaidro ar bankas paveikto un sasniegto progresu kopš tās izveides 2010. gadā. Moody’s atzinīgi novērtē bankas centienus uzlabot riska vadību, kā arī rentabilitātes un kapitalizācijas paaugstināšanos un uzlabojumus kredītportfeļa kvalitātē. Tāpat reitinga prognozes maiņu ietekmēja arī ekonomiskā vides uzlabošanās Latvijā, atsākoties pastāvīgai ekonomikas izaugsmei, samazinoties bezdarbam un stabilizējoties mājokļu cenām.

  Citadeles grupa šā gada 1. pusgadu noslēgusi ar 5,8 miljonu latu peļņu, kas ir par 26% vairāk nekā pērn 1. pusgadā, - liecina neauditētie Citadeles darbības rādītāji. Grupas operacionālie ieņēmumi šā gada 1. pusgadā, salīdzinot ar 2012. gada 1. pusgadu, palielinājušies par aptuveni 10%. Vienlaikus bankai ir izdevies noturēt labu kredītportfeļa kvalitāti.

  2012. gada 1. pusgada peļņa Citadeles grupai bija 4,6 miljoni latu.

  Citadeles grupas pamattirgus ir Latvija, Lietuva un Igaunija, taču tai ir arī meitas banka Šveicē un grupas pārstāvniecības Krievijā, Ukrainā un citviet.

  Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75% mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

  Par banku Citadele/p>

  Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadele grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 9 citās valstīs. Banka Citadele ir vienīgais American Express® sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75% mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.