/ Jaunumi

  Sāk kotēt Citadeles jauno fondu „Citadele Global Emerging Markets Bond Fund”

  12.08.2013.

  No šodienas vērtspapīru birža NASDAQ OMX Riga uzsāk jauna atvērtā ieguldījumu fonda “Citadele Global Emerging Markets Bond Fund” apliecību kotēšanu Ieguldījumu fondu sarakstā un tirdzniecību biržas tirdzniecības sistēmā.

  Atvērtā ieguldījumu fonda “Citadele Global Emerging Markets Bond Fund” ieguldīšanas mērķis ir panākt ilgtermiņa kapitāla pieaugumu, veicot ieguldījumus attīstības valstu valdību, pašvaldību un kompāniju emitētos parāda vērtspapīros. Fonda aktīvi tiek ieguldīti dažādās valstīs, nozarēs un valūtās ar mērķi nodrošināt lielāku ieguldījumu aizsardzību pret aktīvu vērtības svārstībām. Fonda pārvaldītājs ir IPAS “Citadele Asset Management”, un fonds reģistrēts Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) šā gada 23. maijā.

  „Jaunā fonda kotācijas uzsākšana biržā padarīs to pieejamu daudz plašākam ieguldītāju lokam, paverot tiem tās daudzveidīgās iespējas, ko sniedz investīcijas pasaules attīstības valstu fiksēta ienesīguma tirgos – attīstības valstu salīdzinoši straujo izaugsmi, pievilcīgu emitentu kredītkvalitātes un obligāciju ienesīguma attiecību un plašās diversifikācijas iespējas”, uzskata Citadele Asset Management valdes loceklis Zigurds Vaikulis. „Fonds lieliski papildinās Citadele Asset Management piedāvāto atvērto fondu klāstu, kā arī nostiprina mūsu vadošās pozīcijas Latvijas ieguldījumu fondu pārvaldītāju vidū”.

  Līdz šim NASDAQ OMX Riga Ieguldījumu fondu sarakstā bija iekļauti divpadsmit IPAS “Citadele Asset Management” pārvadītie atvērtie ieguldījumi fondi ar kopējiem aktīviem 49 miljonu eiro apmērā. Jaunais ieguldījumu fonds “Citadele Global Emerging Markets Bond Fund” ir trīspadsmitais Citadele Asset Management fonds NASDAQ OMX Riga Ieguldījumu fondu sarakstā.

  Par Citadele Asset Management

  IPAS “Citadele Asset Management” ir viena no vadošajām ieguldījumu pārvaldīšanas kompānijām Baltijas valstīs ar aktīviem pārvaldīšanā virs 500 miljoniem EUR. Citadele Asset Management piedāvā līdzekļu pārvaldīšanas pakalpojumus gan vietējiem, gan arī starptautiskajiem klientiem - privātpersonām, korporatīvajiem klientiem, ieguldījumu fondiem, kā arī pensiju sistēmas 2. un 3. līmeņa pensiju plāniem un apdrošināšanas kompānijām. Citadele ieguldījumu fondi ir reģistrēti publiskai izplatīšanai Baltijas valstīs, Zviedrijā, Šveicē un Vācijā. Citadele Asset Management ir bankas Citadele meitas uzņēmums.

  Par banku Citadele

  Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadele grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 9 citās valstīs. Banka Citadele ir vienīgais American Express sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75 % mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25 % un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.