/ Jaunumi

  Banka Citadele iegūst Eiropas Biznesa balvas godalgu

  07.06.2013.

  Banka Citadele prestižajā Eiropas Biznesa balvas (European Business Awards) konkursā spraigā konkurencē tika atzīta starp 10 labākajiem finālistiem, kas ieguvusi godalgu kategorijā „The Infosys Business of the Year Award” (ar apgrozījumu no 26 – 150 miljoniem eiro), kas tiek piešķirta par strauju biznesa izaugsmi, labiem finanšu rezultātiem un inovācijām.

  Savu dalību konkursā kopumā bija pieteikuši 15 000 uzņēmumu. Izturot trīs konkursa kārtas, banka Citadele ar ļoti labiem rezultātiem iekļuva konkursa finālā un arī izcīnīja godalgu. Žūrija augstu novērtēja Citadeles ētiskās darbības kritērijus, labas attiecības ar ieinteresētajām pusēm un uzņēmuma spēju plānot savu darbību ilgtermiņā, darbības rezultātus elastīgi pielāgojot dinamiskajiem tirgus apstākļiem.

  „Godalga prestižajā Eiropas Biznesa balvas konkursā ir apliecinājums tam, ka mēs esam sasnieguši ievērojamus rezultātus gan Latvijas, gan Eiropas mērogā. Bankas izaugsme, biznesa pamatvirzieni, inovatīvie un Baltijas tirgū unikālie produkti, ko spējam piedāvāt saviem klientiem, ir arī šīs godalgas veiksmes atslēga. Par sasniegto jāpateicas mūsu klientiem un visai bankas Citadele komandai,” uzsver bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.

  Konkurss sākās jau pagājušajā gadā, kad īpaši izvēlēta žūrija, ko veido Eiropas biznesa līderi, akadēmiķi un uzņēmēji vērtēja uzņēmumus, lai noteiktu 100 labākos, kas saņēma Ruban d’ Honner statusu. Ruban d’Honner statusa ieguvēji tika izvēlēti, balstoties uz biznesa sasniegumiem, darbības dinamiku, mērķtiecību un ētikas standartiem.

  Šogad pirmo reizi konkursa otrajā kārtā tā dalībniekiem bija uzdevums izveidot un iesniegt reprezentatīvu uzņēmuma video. Pēc tam tie tika augšupielādēti Eiropas Biznesa balvas mājās lapā, kur tiešsaistē ikviens interesents varēja nobalsot par savu favorītu, tādējādi automātiski nodrošinot tiem nacionālā čempiona titulu. Pārējos nacionālos čempionus noteica starptautiskā Eiropas Biznesa balvas žūrija. Konkursa otrajā kārtā Citadele tika atzīta par vienu no pieciem Latvijas nacionālajiem čempioniem.

  Finālā šī gada sākumā Ruban d’Honner statusa ieguvēji klātienē starptautiskajai žūrijas komisijai prezentētu sava uzņēmuma veikumu.

  Kopumā Eiropas Biznesa balvas konkursam šogad tika izvērtēti 15 000 uzņēmumu no tādām Eiropas valstīm kā Francija, Slovēnija, Rumānija, Čehijas republika, Polija u.c. Eiropas Biznesa balvas apbalvojumi tiek pasniegti kopš 2007.gada labākajiem uzņēmumiem Eiropā, akcentējot labus sasniegumus, inovatīvu un ētisku darbību biznesa vidē.

  Par banku Citadele

  Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadele grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 9 citās valstīs. Banka Citadele ir vienīgais American Express® sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75% mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.