/ Jaunumi

  Lipper atzīst Citadele Krievijas Akciju Fondu par labāko 25 Eiropas fondu vidū savā kategorijā

  20.05.2013.

  Starptautiskā ieguldījumu fondu informācijas un pētījumu kompānija Lipper ir pasludinājusi IPAS “Citadele Asset Management” pārvaldīto Citadele Krievijas Akciju Fondu par 2013. gada labāko savā kategorijā starp Eiropā reģistrētajiem fondiem pēc tā ienesīguma un riska attiecības triju gadu periodā.

  „Attīstības valstu vidū Krievija ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem akciju tirgiem pasaulē. Ņemot vērā iespaidīgos naudas apjomus, kas apgrozās šajā tirgū, eksistē desmitiem fondu, kas specializējušies tieši Krievijas akciju investīcijās. Konkurence starp fondu pārvaldītājiem ir liela, un pārvaldīšanas pakalpojumu kvalitātē Citadele Asset Management sacenšas ar lielākajiem un skanīgākajiem zīmoliem globālajā investīciju jomā,” saka Eļčins Džafarovs, Citadele Krievijas Akciju Fonda pārvaldnieks. „Kārtējā neatkarīga starptautiskā atzinība apliecina, ka Citadele Asset Management speciālistu ilggadējā pieredze, strādājot Austrumeiropas kapitāla tirgos, pārvēršas taustāmos investīciju rezultātos mūsu klientiem.”

  Atgādinām, ka 2012. gadā Lipper par labāko savā kategorijā atzina Citadele Eastern Europe Bond Fund – USD.

  Lipper ir Thomson Reuters meitas uzņēmums un ir viens no vadošajiem starptautiskajiem ieguldījumu fondu informācijas, pētījumu un reitingu apkopotājiem. Lipper piešķirtās atzinības kā izcilības zīmi visā pasaulē atzīst gan fondu pārvaldnieki, gan profesionālie investori. Fondu vērtēšanas metodoloģijā īpašs uzsvars tiek likts uz ienesīguma un riska attiecības noturību, tādējādi izceļot fondus, kas apvieno spēcīgu vērtības pieaugumu ar stingru risku vadību.

  Lipper pētījuma ietvaros Citadeles Krievijas Akciju fonds tika salīdzināts ar 24 citiem fondiem. Tika izvērtēti visi Eiropā reģistrētie Krievijas akciju kategorijas fondi, kam ir UCITS statuss, kas reģistrēti pārdošanai vismaz trijās Eiropas valstīs un kam ir vismaz triju gadu snieguma vēsture. UCITS statusu nosaka Eiropas Savienības direktīva, kas atklātajiem ieguldījumu fondiem paredz vienotu likumdošanu Eiropas Savienībā.

  Par Citadele Asset Management

  IPAS “Citadele Asset Management” ir viena no vadošajām ieguldījumu pārvaldīšanas kompānijām Baltijas valstīs ar aktīviem pārvaldīšanā virs 500 miljoniem EUR. Citadele Asset Management piedāvā līdzekļu pārvaldīšanas pakalpojumus gan vietējiem, gan arī starptautiskajiem klientiem -  privātpersonām, korporatīvajiem klientiem, ieguldījumu fondiem, kā arī pensiju sistēmas 2. un 3. līmeņa pensiju plāniem un apdrošināšanas kompānijām. Citadele ieguldījumu fondi ir reģistrēti publiskai izplatīšanai Baltijas valstīs, Zviedrijā, Šveicē un Vācijā. Citadele Asset Management ir bankas Citadele meitas uzņēmums.

  Par banku Citadele

  Citadele ir Latvijas vietējā banka, kas piedāvā banku, finanšu un kapitāla pārvaldības pakalpojumus. Citadele grupa ir pārstāvēta gan vietējā Latvijas tirgū, gan 9 citās valstīs. Banka Citadele ir vienīgais American Express sadarbības partneris Latvijā un Lietuvā, kam ir tiesības emitēt American Express kredītkartes. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta pētījumā “Valsts uzņēmumu pārvaldība Baltijas valstīs” banka Citadele saņēmusi visaugstāko novērtējumu un ir atzīta par vislabāk pārvaldīto valstij piederošo uzņēmumu Baltijā. Citadeles vīzija ir kļūt par vērtīgāko vietējo finanšu grupu Baltijas valstīs. 75 % mīnus vienas bankas Citadele akcijas īpašniece ir VAS “Privatizācijas aģentūra”, bet 25 % un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.