/ Jaunumi

  “Citadele Asset Management” noslēdz līgumu ar Latvijas Garantiju aģentūru par ieguldījumu portfeļa pārvaldīšanu

  26.02.2013.

  Bankas Citadele meitas sabiedrība IPAS “Citadele Asset Management” konkursa rezultātā ir kļuvusi par jauno Latvijas Garantiju aģentūras ieguldījumu pārvaldītāju. 25.februārī, abas kompānijas parakstīja vienošanos par sadarbību, kas ietver ieguldījuma portfeļa, kas pārsniedz 100 miljonus latu, pārvaldīšanu līdz 2018. gadam.

  „Mūsu uzdevums, pārvaldot Latvijas Garantiju aģentūras ieguldījumus, būs rūpēties, lai nodrošinātu maksimāli augstu ienesīgumu un atdevi pie konservatīvas ieguldījumu stratēģijas aģentūras aktīviem un tā varētu izsniegt vairāk finansējuma Latvijas uzņēmējiem,” saka “Citadele Asset Management” valdes priekšsēdētājs Uldis Upenieks. „Mums šī ieguldījuma portfeļa pārvaldīšana būs gods, jo šādā veidā arī mēs varēsim palīdzēt sildīt Latvijas ekonomiku un vairot finansējumu Latvijas uzņēmēju attīstībai.”

  Latvijas Garantiju aģentūras direktors Ivars Golsts norāda: ““Citadele Asset Management” esam izvēlējušies konkursā, vērtējot līdz šim sasniegtos rezultātus, darbinieku pieredzi un kvalifikāciju, kā arī pārvaldītāja pieredzi līdzīga apjoma portfeļu pārvaldīšanā. “Citadele Asset Management” ir saņēmusi vairākus augstus starptautiskus novērtējumus par ienesīgu un stabilu investīciju pārvaldīšanu. Izteiktais piedāvājums bija arī ekonomiski izdevīgākais, kas noteica mūsu izvēli, lai palielinātu to līdzekļu apjomu, ko Latvijas uzņēmēji var saņemt Latvijas Garantiju aģentūras atbalsta programmās.”

  Latvijas Garantiju aģentūras finansējums, pirms tas atbalsta programmās tiek piešķirts uzņēmējiem garantijās, aizdevumos vai riska kapitālā, tiek ieguldīts Latvijas valsts vērtspapīros. Šīs vērtspapīru iegādes transakcijas tiek izpildītas, izmantojot ieguldījumu pārvaldīšanas pakalpojumus, kurus sniedz ieguldījumu pārvaldes sabiedrības. Prasmīgi pārvaldot vērtspapīrus un vairojot to vērtību, palielinās to līdzekļu apjoms, ko var saņemt Latvijas uzņēmēji Latvijas Garantiju aģentūras atbalsta programmās.

  Kā ziņots, IPAS „Citadele Asset Management” uzvarēja Latvijas Garantiju aģentūras rīkotajā konkursā par jaunu ieguldījumu pārvaldītāju un ieguva maksimālo punktu skaitu. Kopumā konkursā piedalījās pieci pretendenti. Kā galvenie kritēriji, kas tika vērtēti, bija līdz šim sasniegtie rezultāti, darbinieku pieredze un kvalifikācija, kā arī pārvaldītāja pieredze līdzīga apjoma portfeļu pārvaldīšanā.

  “Citadele Asset Management” līdz šim ir guvis arī vairākus starptautiskus augstus savas darbības novērtējumus. Starptautiskā ieguldījumu fondu informācijas un pētījumu kompānija “Lipper” Citadeles Austrumeiropas Obligāciju fondam - USD piešķīra 2012. gada balvu par vislabāko un stabilāko ienesīguma un riska attiecību triju gadu griezumā Eiropas attīstības valstu obligāciju kategorijā. Starptautiskā finanšu pētījumu kompānija “Morningstar” Citadeles Austrumeiropas Obligāciju fondu-USD novērtēja ar augstāko atzinību, piešķirot piecu zvaigžņu kopējo reitingu, un Citadeles Krievijas Akciju fondu ar augsto četru zvaigžņu kopējo reitingu.Pasaules vadošais finanšu žurnāls “World Finance” to atzina par 2012. gada labāko investīciju pārvaldīšanas kompāniju Baltijas valstīs.